ZMIANY W ROCZNIKU 2005 UKS SMS ŁÓDŹ

Informujemy, że z dniem 28 kwietnia 2017 roku zrezygnowaliśmy z członkostwa w klubie UKS SMS Łódź i poniżsi zawodnicy przestali być reprezentantami klubu:
1. Antoni Brzózka
2. Czernielewski Oliwier
3. Czerwiński Wiktor
4. Gil Dominik
5. Janecki Bartosz
6. Łabędzki Jan
7. Mazur Piotr
8. Ochocki Fabian
9. Pałyga Patryk
10. Płocki Bartosz
11. Podmajstrzy Dawid
12. Waszak Remigiusz
13. Wyrwas Kamil
Decyzja nasza jest odpowiedzią na działanie Klubu, który zawiesił zawodników w udziale w meczach ligowych i turniejowych do końca tego sezonu. Przyczyną zawieszenia jest fakt, że nie złożyliśmy deklaracji na udział w rozgrywkach w barwach klubu w sezonie następnym tj. 2017/2018.
Działanie klubu oceniamy jako niesprawiedliwe i krzywdzące dla dzieci, które od lat walczyły na boiskach jako zawodnicy UKS SMS Łódź. Zawieszenie dzieci w obecnym sezonie, na koniec rozgrywek (zostały 4 mecze) gdzie drużyna walczyła o pierwsze miejsce w Lidze PZPN Młodzik 1 uważamy za działanie na szkodę drużyny i naszych dzieci.
Klub uzależnił utrzymanie swojej decyzji od ewentualnej zmiany naszych deklaracji. Taka forma współpracy nie jest dla nas do przyjęcia. Nasza decyzja o niepodpisywaniu deklaracji wynika za faktu, że dzieci nie idą do Szkoły Mistrzostwa Sportowego (jest to obowiązek od klasy 7). Klub nie przedstawił żadnej konkretnej propozycji jak wyglądać ma trenowanie drużyny, która nie jest klasą sportową szkoły. Wszystkie spotkania z dyrekcją szkoły promowały opcję, że szkoła stawia na swoich uczniów, a grupy popołudniowe będą, ale nie wiadomo na jakich zasadach.
Ten sezon planowaliśmy zakończyć w barwach SMS i dzieci chciały trenować, grać i obronić tytuł mistrza w swojej grupie ligowej. Niestety ta szansa została im odebrana.
Jako rodzice postanowiliśmy założyć stowarzyszenia i dalej pracować nad rozwojem sportowym naszych dzieci. Mamy nadzieję, że jako drużyna przetrwamy ten czas.
Dziękujemy Klubowi UKS SMS za dotychczasową współpracę, mamy nadzieję, że stworzą dobre warunki dla tych chłopców, którzy planują zostać w Klubie. My ruszamy w swoją drogę.
Rodzice dzieci